Region Syddanmark

Sektioner i Region Syddanmark:

LO-Sydfyn
Omfatter kommunerne Svendborg, Faaborg-Midtfyn, Ærø, Langeland
Formand Susan Bøg Nielsen, Østre Havnevej 23, 5700 Svendborg, tlf.: 23 24 24 79, e-mail: post@lo-sydfyn.dk, sbni@foa.dk, http://www.lo-sydfyn.dk/

LO-Fyn
Omfatter kommunerne Nyborg, Kerteminde, Odense og Nordfyn
Formand Helle Nielsen, Lumbyvej 11A, 2. tv., 5000 Odense C, tlf.: 66 14 04 15, mobil: 28 19 27 38, e-mail: helle@lofyn.dk  www.lofyn.dk
Arbejdsmarkedskonsulent Peter Lykkegaard, e-mail: peter@lofyn.dk, mobil: 2049 0204.
Organisationskonsulent Nicolai Arent Larsen, e-mail: nicolai@lofyn.dk

LO-Vestfyn
Omfatter kommunerne Assens, Middelfart
Formand Lars Kristian Vigsø, Agervangen 8, 5592 Ejby, tlf. 2124 6221 e-mail: lars5592@gmail.com
Arbejdsmarkedskonsulent Peter Lykkegaard, e-mail: peter@lofyn.dk, mobil: 2049 0204.

LO-Fredericia
Omfatter Fredericia Kommune
Fung. formand: Næstfmd. Martin Sørensen, Tlf. 7620 6517, e-mail: maso@danskmetal.dk
Pt. orlov: Formand Bo Petersen, c/o 3F, Venusvej 32, 7000 Fredericia, tlf.: 70 30 09 02, e-mail: bo.petersen@3f.dk
Organisationspolitisk konsulent Peter Moos, e-mail: losydost@gmail.com, tlf. 2789 1849

LO-Vejle
Omfatter Vejle Kommune
LO Vejle, c/o Per Kolberg, Teglgårdsvej 82, 5500 Middelfart, tlf. 40 34 26 36, e-mail:lovejle@hk.dk
Formand Hanne Ellegaard, tlf.: 40 86 68 54, e-mail: hep@sl.dk
Faglig sekretær Per Kolberg, tlf. 4034 2636, e-mail: per.kolberg@hk.dk
Organisationspolitisk konsulent konsulent Peter Moos, e-mail: losydost@gmail.com, tlf. 27 89 18 49

LO-Kolding
Omfatter Kolding Kommune
Formand Peter Andersen, LO Kolding, c/o 3F, Galgebjergvej 4, 6000 Kolding, mobil 24 20 89 21, e-mail: peter.andersen@3f.dk,
Organisationspolitisk konsulent Peter Moos, e-mail: losydost@gmail.com, tlf. 27 89 18 49

LO-Haderslev
Omfatter Haderslev Kommune
Formand John Lauridsen, Clausensvej 22, 6100 Haderslev, mobil: 20 28 76 07, e-mail: john.lauridsen.22@gmail.com
Organisationspolitisk konsulent Peter Moos, e-mail: losydost@gmail.com, tlf. 27 89 18 49

LO-Sønderjylland
Omfatter kommunerne Sønderborg, Aabenraa, Tønder
Konstitueret formand Kim Hauborg, c/o Dansk Metal, Langebro 10, Postbox 146, 6200 Aabenraa, mobil: 7332 3380, e-mail: kiha@danskmetal.dk
Organisationspolitisk konsulent Peter Moos, e-mail: losydost@gmail.com, tlf. 27 89 18 49

LO-Sydjylland
Omfatter kommunerne Esbjerg, Fanø, Billund, Vejen og Varde
Formand Brian Lyst, 3F Varde-Billund, Vestkraftgade 1, 3., 6700 Esbjerg, tlf.: 75 47 00 33, e-mail: bl@lo-esbjerg.dk
Arbejdsmarkedspolitisk konsulent Carsten Holm, e-mail: ch@lo-esbjerg.dk. Hjemmeside: www.lo-esbjerg.dk